AVRUPADIŞ POLİTİKAORTA DOĞU / AFRİKASİZDEN GELENLERTÜRKİYE

Alman Askeri Ölmesin, Türk Askeri Ölsün!

OZAN CEYHUN

Avrupa Parlamentosu 4. ve 5. Dönem Milletvekili

Hele Yeşiller Partisi bu konuda “yüzü hiç kızarmayanı”!

Almanya’nın dünya genelinde terörizme karşı mücadelede üzerine düşen sorumluluğa uygun olarak askeri operasyonlara katılmasına her zaman karşı çıkan Yeşiller ve onların “Gezici megafonu” Claudia Roth şimdi “savaş çığlıkları atmakta”.
Elbette “gidin savaşın” diye cepheye yollamaya çalıştığı gençler onun seçim bölgesi Bavyera’nın Alman gençleri değil! İstenen “Türk gençlerinin savaşması” ve PKK dostu Almanlar da “görevlerini yapmış” olsunlar.

Bazıları utanmasa Almanya cezaevlerinde yatmakta olan Türk gençlerine “IŞİD’e karşı savaşırsanız sizi serbest bırakırız” teklifi yapacaklar!

Claudia Roth’un “biz IŞİD terörünün kurbanı yüzbinlerce insanın Türkiye’ye kaçabilmesinden çok mutluyuz. Şimdi Almanya bu insanların 200.000’ini Almanya’da ağarlamalı” dediğini duydunuz mu?

Elbette “hayır”.

Claudia Roth’un “mülteci ve Kobane’ye yönelik yaklaşımı” bana “seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli…” dizelerini hatırlatmakta.
Bu tarz politikacıların IŞİD’e karşı mücadeleden anladıkları: “onlar konuşacak, Türkiye sığınmacıları ağarlayacak ve Türkiye IŞİD’ e karşı cephede savaşacak”. Almanya da aralarında bir kaç modern silahın da olduğu eski silahları peşmergelere gönderecek.
Ondan sonra “vicdanları huzur içinde uyuyacaklar”!

Türkiye’yi koruma amaçlı “bir kaç Patriot bataryası” nedeniyle bile mecliste neler dediklerini unutmadıklarımız şimdi “haydi Türkiye cepheye” sloganları atmaktalar.

Suriye yıllardır insanları katletmekte. En az IŞİD kadar zalim bir diktatör Suriye’de halkına zulmetmekte!

Claudia Roth ve diğerlerinin bu konuda bir şey yaptıklarını görmedim.

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye Halkını kurtarmak için kanlı diktatör Esed’e karşı savaşacak olsa en önde bu politikacılar karşı çıkardı. Şimdi ise birden Suriye topraklarında Türk askerinin savaşması “talep ediliyor” aynı şahıslar tarafından.

Üstelik şu anda IŞİD’e karşı savaşan bazılarının Esed’e karşı hiç savaşmamış oldukları da ortada iken terör denilince sadece IŞİD “hedef olarak” gösterilmekte. Oysa Suriye’nin eli kanlı diktatörü Esed ana nedeni IŞİD’in varlığının ve bu derece güçlenebilmesinin!
Türkiye’yi  “utanmadan” “IŞİD’i desteklemekle” suçlayanlar ve “bu nedenle savaşa girmiyor” diye de iyice “terbiyesizleşenler” madem savaşın bir “olmazsa olmaz” olduğuna inanıyorlar o zaman hepsinin ülkelerinin teröre karşı mükemmel yetiştirilmiş “özel kuvvetlerini” niye Suriye’nin kuzeyine ya da Irak’taki IŞİD’e karşı mevizlere yollamıyorlar?
Onlarınki can, bizimki patlıcan mı?

Almanya’da Türkler bu “çifte standartı” ve “ölecekse Türk askeri ölsün” mantığını savunanları “büyük bir kızgınlıkla” izlemekteler.
Üstelik Türkiye’ye karşı “yalanlarla dolu bir propagandaya da” tanık olmaktalar.

Çünkü Türkiye “savaşmayacağım” demiyor! Çok haklı olduğu şartları var. “Bu şartları yerine getirin ben de üzerime düşeni yapayım” demekte olan Türkiye’yi “IŞİD’i desteklediği için savaşmıyor” diye “terbiyesizce” eleştiren politikacılar seçim vakti geldiğinde Türkiye kökenli seçmenlerin “tek bir oyunu” bile alamayacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı