Saç dökülmesine ne iyi gelir? (Sağlıklı saçlar için bu besinlere dikkat)

Önceki

4. Saçlar hepimizin belkide en önemli aksesuarıdır, kadın erkek fark etmez herkes saçlarının sağlıklı ve güzel görünmesini ister.

Saç dökülmesi, saçta kuruluk, yıpranma da yine hepimizi olumsuz etkiler. Peki sağlıklı saçlar için neler yapmalıyız, saç dökülmesine ne iyi gelir? diye merak içindeyseniz bu haberi dikkatlice okuyunuz.
Sağlıklı saçlar için ne yapmalıyız? Saçlarımız için yapmamız gerekenlerin başında yediklerimize dikkat etmemiz gerekir. Peki saç dökülmesine ne iyi gelir? İşte sizler için sağlıklı saçlara sahip olabilmek adına dikkat etmeniz gereken hususları içeren o haber. Saçların bakımlı ve güzel görünmesi özellikle kadınlar için ne kadar önemliyse artık erkekler için de o kadar önemli hâle geldi. Sağlıksız saç deyince aklımıza, kırılgan, kuru, yavaş uzayan, parlaklığını kaybetmiş veya dökülen saç gelir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Canan Öztürk, saç dökülmesi tipleri ve sağlıklı saçlara sahip olmak için beslenmeden bakım önerilerine kadar her konuda önemli bilgiler verdi. Saçımızın sağlıklı ve canlı olması görüntümüze önemli ölçüde değiştiriyor. Saç dökülmesi, günümüzde giderek artan sıklıkta ve erken yaşlarda görülmesiyle birlikte önemli bir problem hâline geldi. Dr. Canan Öztürk, saç dökülmesinin farklı tipleri ve nedenleri olduğunu anlatarak, özellikle fast-food beslenme şeklinin erkek tipi saç dökülmesine neden olduğunu kaydetti. Öztürk, konuyla ilgili şunları söyledi;

Önceki