Hakkımızda

Akademikperspektif.com bünyesinde akademik vasıflara sahip yazarların, genel beklentinin aksine, sıkıcı ve teknik olmayan keyifli bir üslupla gündemi ve dünya meselelerini analiz ettikleri seviyeli bir platformdur. Aynı zamanda, dünyadaki gelişmeleri aktaran kaliteli bir haber kaynağıdır.

Sitemiz, sizlere uluslararası ilişkiler, tarih, ekonomi, magazin, teknoloji, hukuk ve siyaset bilimi alanlarında makaleler, röportajlar, haberler, karikatürler ve videolar sunan bir online sosyal bilimler web sitesi olarak yayın hayatını sürdürmektedir. Akademik Perspektif köşe yazılarının yanında, ekibimizin hazırladığı röportajları, takipçilerimizden gelen ve inceleme alanı kapsamımıza giren yazıları, yerli ve yabancı basında çıkmış kaliteli makaleleri de yayınlamaktadır.

  • Misyonumuz: Akademik Perspektif, Türkiye ve dünyada uluslararası ilişkiler, tarih, ekonomi, magazin, teknoloji, hukuk ve siyaset bilimi alanlarında yaşanan son gelişmeleri ziyaretçilerine anlık olarak duyurmayı amaçlar. Sürekli olarak güncellenen haber içeriği ile beraber Türkiye’de sektörüne yön veren siteler arasında olmak istiyoruz.
  • Vizyonumuz: Haber sitemizde yer alan gündem haberlerinin yanı sıra bilgilendirici, öğretici ve bazen destekleyici makale içerikleri ile Türkiye’deki havacılık sektörü hayranlarına güvenli, devamlılığı olan saygın bir marka olarak yayın hayatımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz. Geleceğin uzayda saklı olduğuna inananlardanız. Akademik Perspektif ekibi olarak okuyucularımıza günlük gelişmeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde, tam zamanında aktarmayı görev ediniyoruz.
  • Değerlerimiz: Platformumuzda yayınlanan haber ve makale içeriklerinde üzerinde hassasiyetle durduğumuz bazı değerler bulunmaktadır. Bizi diğerlerinden farklı kılacak bu değerler; “Dürüst Habercilik”, “Şeffaflık”, “Sevgi ve Saygı”, “Sorumluluk”, “Doğruluk”, “Özgünlük” ve “Yaratıcılık”